Najnowsza kolekcja #parisnature jest efektem długich rozmyślań, prób i testów kosmetyków. Testów oczywiście na sobie! Takich najfajniejszych i najbardziej kreatywnych. Ideą kolekcji jest stworzenie naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych znakomitej jakości. A z czym innym może kojarzyć się pielęgnacja naszej twarzy jak nie z maseczką nakładaną wieczorem dla relaksu?
Maska-glinka w dwóch odsłonach!
W kolekcji #parisnature znajdują się maski-glinki w dwóch rodzajach – glinka różowa i zielona. Różnią się one właściwościami, a każda jest dedykowana dla innego typu cery. Ogólnymi właściwościami masek-glinek jest ich rewelacyjne działania ujędrniające skórę, hamujące łojotok, zamykające pory skórne, glinki posiadają również właściwości antybakteryjne. Są przeznaczone, w zależności od rodzaju, dla większości osób. Właściwości naszych glinek poza tymi ogólnymi są następujące:
Glinka różowa
łączy w sobie właściwości delikatnej glinki białej i wyrównującej koloryt skóry gliki czerwonej. Delikatnie oczyszcza naszą skórę, a także pomaga w zwalczeniu zaskórników. Idealna dla osób z cerą wrażliwą, podrażnioną, skłonną do zaczerwień, naczynkową. Mogą ją stosować osoby z trądzikiem różowatym.
Glinka zielona
marokańska, silnie oczyszczająca glinka. Reguluje wydzielanie sebum, matuje skórę twarzy, a także łagodzi podrażnienia i pomaga w zwalczaniu zaskórników. Jej działanie jest silniejsze od glinki różowej z powodu potrzeb osób, dla których jest przeznaczona. Jest to idealny produkt dla osób z cerą tłustą, trądzikową, mieszaną.
Maseczkowe wprowadzenie, czyli jak wykonać zabieg pielęgnacyjny?
Sekretem prawidłowego działania maski jest odpowiednie przygotowanie skóry do przyjęcia właściwości płynących z glinek. W kosmetologii podczas wykonywania każdego zabiegu pielęgnacyjnego opieramy się na określonym schemacie postępowania z naszą skórą. Pewne elementy tego schematu możemy zastosować również w warunkach domowych.
Przed nałożeniem glinki:
- Zmyj makijaż lub jeśli go nie masz umyj twarz np. mydłem mydlnica lekarska, ma świetne właściwości pielęgnacyjne i antybakteryjne
- Zrób peeling twarzy. W tym celu na mokrą skórę nałóż peeling. Możesz użyć peelingu korundowego uważając, żeby woda nie dostała się do środka słoiczka. Wmasuj drobinki kolistymi ruchami w skórę twarzy, a następnie zmyj letnią wodą.
- Jeśli stosujesz masaże na swojej twarzy, teraz jest najlepszy moment na wykonanie takiego. Masaże ujędrniają skórę oraz pomagają wygładzić zmarszczki, a także poprawiają krążenie, dzięki czemu skóra jest bardziej odżywiona. Ten etap możesz jednak pominąć, jeśli masz cerę problematyczną, trądzik tradycyjny, różowaty lub Twoja skóra jest skłonna do podrażnień.
I wreszcie przyszedł czas na glinkę!
Sposób użycia maski glinki:
Do przygotowania maski potrzebne będą:
- plastikowa lub ceramiczna miska
- łyżeczka (ważne, aby użyte narzędzia w pracy z glinkami nie były metalowe)
- pędzel do nakładania maski na twarz
- 2 czubate łyżeczki wybranej glinki
- hydrolat różany, szałwiowy lub olej ze słodkich migdałów
Glinkę rozrabiamy w miseczce razem z wybranym hydrolatem lub, jeśli potrzebujemy, delikatniejszej wersji maski, rozrabiamy ją z olejem tak, żeby konsystencja nie spływała z naszej twarzy, ale żeby dało się ją rozprowadzić pędzlem. Na wcześniej przygotowaną skórę twarzy nakładamy maskę i zmywamy po około 10-15 minutach. Nie dopuszczamy do zaschnięcia maseczki hydrolatowej, spryskując twarz hydrolatem, kiedy poczujemy mocniejsze ściąganie twarzy. Po upływie wyznaczonego czasu zmywamy maskę letnią wodą i nakładamy krem ochronny.
Taki zabieg zapewni nam odprężenie, ukoi naszą twarz po całym dniu, a także jest bogaty w znakomite właściwości kosmetyków naturalnych. Nasza skóra nam za to podziękuje! Miłej pielęgnacji! :)
Kasia