Blog kategorie
Ja Facet i kreatywność = wściekłość? 0
Ja Facet i kreatywność = wściekłość?

Wściekłość - kreatywność - twórczość

Czy tak naprawdę jest? Czy wściekłość tworzy kreatywność? Szczerze nie wiem, ale wspólnie przez chwilę zastanawialiśmy się nad tym zagadnieniem. A to rozmyślania to pierwszy krok do postawy twórczej.

I dlatego w naszej Wytwórni trwa bardzo dużo twórczych procesów. Ale najpierw trochę teorii - wiem, wiem każdy ją uwielbia [śmieje się].

Parafrazując Wikipedię - kreatywność to postawa twórcza (łac. creatus, czyli twórczy), proces umysłowy, który pociąga za sobą powstawanie nowych idei, skojarzeń lub powiązań dla już istniejących koncepcji. Alternatywna, bardziej codzienna definicja kreatywności mówi, że jest to po prostu zdolność tworzenia czegoś nowego. Dlatego wymyśliliśmy całą gamę kosmetyków naturalnych do ciała, do włosów, do brody i butów [tu jeszcze trwają narady wojenne].

Rozmyślania faceta z Kosmetycznej Dżungli

Co chodzi Wam dziś po głowie? Jakiś pomysł na zmianę wystroju pokoju? Może plan na wakacje? Wiem! Wpadliście na pomysł jak przeorganizować swoje codzienne zajęcia, aby mieć więcej wolnego czasu na czytanie poradników! Nie? Hmm, to może obudziliście się o świcie z pomysłem na poukładanie bałaganu na biurku? [choć opcja wolnego czasu na czytanie serio jest lepsza :D]. Jeżeli jednak już uparliście się na sprzątanie, to błagam, zostawcie to. Tylko osoby kreatywne mają bałagan, bajzel, burdel, chaos, kogel-mogel i inne „nieporządne” słowa ;). JEDNAK! Posprzątane biurko, takie jak moje, nie wyklucza kreatywności. Chociaż mistrzem nigdy nie zostanę.

Właśnie! I tu doszliśmy do pierwszego błędnego założenia: NIGDY.

Słowo NIGDY nie istnieje, a jeżeli istnieje potrzeba zastąpienia synonimem, to może: NIEBAWEM?

Kolejne słowo do zastąpienia to: BŁĄD, które powinno być wymawiane jako: DOŚWIADCZENIE i

ostatnie słowo na dziś to: PORAŻKA, które od dziś zastępujemy słowem: NAUKA.

 

Facet, musical i kosmetyki

Kilka tygodni temu oglądałem po raz kolejny Musical Metro i zapamiętałem dylemat: kasa, czy wolność? Pomyślałem, wtedy, że jedno i drugie jest nam potrzebne jako doświadczenie, życiowa drog i, nauka. Jest to marzenie, a marzenie może spełnić się dziś, jutro, niebawem… W końcu marzenia w kreowaniu własnego życia i swojego wewnętrznego oraz zewnętrznego świata są najważniejsze. Przecież właśnie dla nich żyjemy.

Kreatywność nie jest sloganem, kreatywność jest darem, talentem, radością, bo przecież tworzymy nie tylko dla siebie i nie tylko samemu. Dziś nie podam Wam sposobu, pomysłu czy świetnej rady na kreatywność. Dziś podpowiadam, że wszystko, co tworzycie, jest kreatywne, że można się tym dzielić, bo przecież jak miło komuś zachwyconemu Waszym strojem, fryzurą, zadbaną cerą, projektem, pomysłem, pochwalić się zdaniem: „To żona mi podpowiedziała”., „To córka mi pomagała”, „To mąż mnie przekonał”, „To syn mnie nauczył”.

Idąc dalej, czy zdajecie sobie sprawę, że możecie komuś zrobić wielki prezent, niesamowitą radość, odmienić jego życie? Czy zdarzyło Wam się kiedyś z pełnym przekonaniem pochwalić kogoś za jego kreatywność? A czy zdobyliście się na publiczne pochwalenie pracownika, wspólnika, członka rodziny lub kogokolwiek innego, mimo że tak naprawdę, może dalibyście radę sami, albo ten pomysł był całkowicie Wasz? To właśnie odmienia życia. Czyjeś i Wasze.

Czy moglibyśmy tu wysnuć tezę, że kreatywność to niespodzianka  dla kogoś lub dla Was? Bydgoska Wytwórnia Mydła również powstała z kreatywności, spowodowanej chwaleniem naszych pierwszych naturalnych produktów – mydeł. Wiele osób twierdziło, że jeżeli robimy takiej jakości mydła, to inne kosmetyki będą tylko kontynuacją, nagrodą, spełnieniem wolności i przypływem gotówki. Naturalnie, wcale tak prosto nie było, ale zrobiliśmy pierwszy krok, potem drugi, a teraz już nie tylko produkujemy, ale współtworzymy misję ZERO WASTE, działamy społecznie, pomagamy środowisku naturalnemu i innym ludziom.

 

Jeżeli jeszcze czytacie i jesteście ciekawi dalszej części, to wracamy do zabałaganionego biurka.

 

Czy jeżeli lubisz twórczy chaos, potrzebujesz Mapy Marzeń? Czy wolisz wypić piwo na balkonie, patrząc na przejeżdżające samochody? Może zbierasz myśli przy klejeniu modeli? Może biegając, a może patrząc na swoje dzieci i myśląc o ich przyszłości? Jedno jest pewne, że każdy z nas ma inny świat. Ja na 100%  wiem, że często przez cały dzień pracuję społecznie, realizując się wolontariacko i realizując niszowe projekty. Pomagam otwierać nowe biznesy, aby w nocy realizować swoje plany i zarabiać pieniądze.

Po prostu tworzę nocą, bo jest cisza, bo mogę się skupić, bo nie dzwonią telefony. Czy dlatego jestem gorszy lub lepszy? Czy to jest złe? Nie! Chcesz być lepszy jutro, niż byłeś dzisiaj? Czasem musisz ciężko na to zapracować, od świtu do nocy, 7 dni w tygodniu, całymi miesiącami, a czasem jest błysk i już wiesz. To jest to! Czasami możesz zlecić realizację swojego pomysłu, swojej kreacji, komuś innemu. Od lat pomagam innym otwierać biznesy i realizować pasje.

Niestety często nie byłbym w stanie dokończyć pomysłu, czy zrealizować całego projektu sam. Właśnie to jest w nas piękne, że współpracujemy, poznajemy nowych ludzi i tworzymy wspólne dzieła. Jeżeli masz pomysł albo znasz kogoś, kto ma narzędzia lub wiesz, że ma inżynieryjne podejście do projektu, to schowaj dumę i zróbcie to razem. Chyba lepiej razem niż w ogóle?

Kończąc powyższy chaos, zapamiętajcie jedno. Jeżeli coś tworzycie, to czujecie wiatr we włosach, motyle w brzuchu, jak podczas zakochania się, czujecie tę moc i energię, czujecie oksytocynę.

DLATEGO CYTAT NA DZIŚ I JUTRO:

„Kiedy sięgasz do gwiazd, być może nie dotkniesz żadnej z nich, ale na pewno nie skończysz z garściami pełnymi błota”. – Leo Burnett

Tak jak obiecałem dziś bez zdjęć, bez żartów, bez zabawy, ale też bez zegarków, które pojawią się następnym razem. Czytajcie, kupujcie, polecajcie: bydgoskawytworniamydla.pl

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl