Blog kategorie
Ja, Facet! Ostatnie kuszenie Adama! 0
Ja, Facet! Ostatnie kuszenie Adama!

Mój ostatni tekst zacznę od wyjaśnienia znaczenia mojego nazwiska:

«obficie rozrastający się»

«odznaczający się rozmachem, obfitujący w wydarzenia»

«żywy, nieokiełznany, bogaty»

Teraz pewnie rozumiecie, dlaczego wszędzie mnie tyle, że trudno ogarnąć oraz dlaczego wciąż szukam nowych wyzwań, nowych zadań, nowych kosmetyków, nowych dróg i ścieżek. ;)

Dziś będzie na poważnie, trochę przemyśleń, bo niby złota, a jednak szara jesień, potem trochę wiadomości z rynku kosmetyków nie tylko naturalnych, a jak mi się klawiatura nie wyczerpie, to jeszcze kilka zdań o serii #nadBałtyk.

 

Zbliża się 26. rocznica powstania mojej firmy. Jak co roku jest to czas podsumowań i planów na przyszłość. Widząc młodych lub starszych, ale nowych przedsiębiorców, przypominam sobie moje początki na targowisku w Fordonie, w Koronowie, sprzedaż w sklepach, pierwsze stoisko, pierwszy samochód kombi, nie uwierzycie, ale był to Wartburg, chociaż wcześniej ze wspólnikiem przez jakiś czas jeździliśmy Fiatem 125 Pickup, tak więc zasada, którą sam wymyśliłem: „Jedź zawsze do przodu, ale z tylnym napędem” przyświecała mi już wtedy. Czasy były proste, handel również. Nie było VAT, podatki i ZUS były minimalne, czego życzę rozpoczynającym tę przygodę „na swoim”.

Teraz, gdy przychodzicie do mnie po radę czy w sprawie wydawnictwa, czy kosmetyków, marketingu, biznesu, podatków lub możliwości wspólnego wypicia wódki, nigdy nie odmawiam. J Uważam bowiem, że przez tyle lat czerpałem wiedzę od innych lub uczyłem się na własnych błędach i mam obowiązek się tą wiedzą dzielić.

Zapewne wiecie, że współcześnie ruchy ekologiczne nawiązują do idei pastora Alberta Schweitzera, który napisał: „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”, a biznes jest moim szczęściem.

Bycie mentorem, wzorem czy doradcą to wielka odpowiedzialność i tu przypomina mi się kolejny cytat, tym razem Stana Lee: „Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność”. Trudno pogodzić to ze skromnością i łatwo zapomnieć, że jest to cnota, o którą trzeba dbać. Jeżeli wszystko zaczynamy robić i postrzegać interesownie, czyli przez pryzmat pieniędzy, wtedy o cnotach, etyce i moralności łatwo zapominamy. Dlatego też mam do Was taką prośbę. Jeżeli kiedyś zacznę zachowywać się jak w reklamie Snickersa: „Zjedz Snickersa, bo zaczynasz strasznie gwiazdorzyć”, upomnijcie mnie po chrześcijańsku, waląc prosto w łeb!

 

Co nowego w najlepszych, najwydajniejszych, najwspanialszych, z sercem tworzonych kosmetykach naturalnych Bydgoskiej Wytwórni Mydła za chwilę, ale może jesteście ciekawi, jak radzi sobie nasza branża?

- Anna Lewandowska tworzy nowy projekt związany z kosmetykami naturalnymi.

- Zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej do 2030 roku wszystkie opakowania z tworzyw sztucznych wprowadzane do obrotu na rynku UE powinny nadawać się do ponownego użycia lub recyklingu.

- 6% produktów sprzedawanych w Wielkiej Brytanii posiada już certyfikat „vegan”.

- Amerykański gigant kosmetyczny The Estee Lauder Companies wydaje aż 75% swojego budżetu marketingowego na influencerów.

- Każda złotówka zainwestowana w e-mail marketing, np. newsletter, to blisko 40 zł zysku.

- Blisko 40% Polaków interesuje się produktami ekologicznymi i naturalnymi.

- W ostatnim roku kosmetyki naturalne dotarły w Niemczech do ponad miliona nowych klientów.  

- Według raportu Deloitte prognozy dotyczące wzrostu sektora kosmetyków w najbliższych latach to ponad 10% rocznie.

 

Dzisiejszy tekst miałem napisać z okazji Dnia Chłopaka. Szukając inspiracji, przeczytałem, że:

  1. Co dziesiąty mężczyzna w ciągu życia ma co najmniej jeden epizod depresji.
  2. Ponad 60 tys. mężczyzn w Polsce leczy się na depresję – to prawie epidemia.
  3. Blisko 5 tys. z nich popełniło samobójstwo.
  4. 65% przypadków depresji u mężczyzn pozostaje niewykryte.

 

„(…) w ciężkiej depresji cierpienie jest zupełnie niewyobrażalne dla kogoś, kto nigdy sam go nie doznał; to cierpienie nieraz zabija, ponieważ takiej męki po prostu nie można znieść. Dopóki natura owego cierpienia nie zostanie rozpoznana i nie stanie się powszechnie zrozumiała, nadal wielu samobójstwom nie będzie można zapobiec. Dzięki temu, że czas ma cudowną właściwość leczenia ran – a także w wielu przypadkach dzięki interwencji medycznej lub hospitalizacji – większości osób cierpiących na depresję udaje się przeżyć, co można uznać za jedyne błogosławieństwo tej choroby. Jednakże tragicznego legionu tych, których ból nie do wytrzymania zmusza do odebrania sobie życia, nie powinno się potępiać bardziej niż tych, którzy umierają na raka”. William Styron

 

Drogie Panie, w dniu naszego święta piszę do Was. Dbajcie o nas, bo okazuje się, że jesteśmy dużo bardziej wrażliwi niż Wam się wydaje.

 

 
 

Pamiętacie pierwszy tekst Ja, Facet?

To świetnie, bo cały czas testuję nasze kosmetyki, z których jestem bardzo dumny, a z ekipy laboratorium jeszcze bardziej. Nie mniej z naszych sprzedawców, bez których produkcja nie miałaby sensu.

Od kilku tygodni testuję Aktywne serum oraz Błysk i powiem Wam, że nadziwić się nie mogę.

Serum pachnie tak pięknie, że ostatnio Pani Sąsiadka zapytała mnie w windzie, kiedy wracam. 

Serum daje nawet mojej – zniszczonej używkami – twarzy moc, blask i energię, a przynajmniej tak mi się śniło ostatniej nocy, więc jak sami nie wypróbujecie, to i tak mi nie uwierzycie. ;)

Serum ma też wyjątkową konsystencję i wspaniałą wchłanialność, no mnie to wchłonęło na zawsze.

Natomiast Błysk pachnie i smakuje jak Czekodżem, który wyjadam cichaczem z lodówki.

Błysk nie błyszczy się wcale tak mocno jak nazwa wskazuje, więc używam go zamiast męskiej pomadki.

Lepiej niż pomadka zabezpiecza usta, uzależnia jak czytanie książek i podobno odżywia. Możliwe, ale trudno zjeść, a w zasadzie zlizać z ust całe opakowanie, bo niby jak to nałożyć – szpatułką? ;)

Na zdjęciu widzicie, co jest potrzebne do testów: cierpliwość, napoje, humor i woda jako podstawowy składnik życia, a dlaczego woda? Bo bez wody nie zrobisz kawy… taki suchar. ;)

Teraz pewnie nie uwierzycie, ale testuję mydło „wódkowe” o roboczej nazwie Wyborowe.

 

A na koniec chciałem Wam zaproponować przeczytanie naszych najczęściej czytanych tekstów:

https://bydgoskawytworniamydla.pl/mydlo-czarny-wegiel-bydgoska-wytwornia-mydla

https://bydgoskawytworniamydla.pl/sol-do-kapieli---DIY

https://bydgoskawytworniamydla.pl/5-rad-o-olejowaniu-wlosow

https://bydgoskawytworniamydla.pl/Maska-pielegnacyjno-regenerujaca-do-wlosow---

 

Adam

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl