Blog kategorie
Perfumy w wosku - jak używać? 0
Perfumy w wosku - jak używać?

Perfumy w wosku sojowym to nadal świeży temat i często pytacie, jak ich używać oraz jak przechowywać te gagatki. Chętnie rozwiejemy wszystkie wątpliwości!

 

W dzisiejszym wpisie znajdziecie informacje o właściwościach perfum w wosku, poprawnym przechowywaniu tych produktów i tym, jak prawidłowo aplikować je na skórę.

 

Perfumy w wosku sojowym – co to?

Perfumy w postaci stałej, czyli stworzone z wosku, są alternatywą wobec klasycznych perfum w eleganckich, szklanych flakonikach.

Jako bazę wybraliśmy wegański surowiec, czyli wosk sojowy – jest to ukłon w stronę tych, którzy unikają w kosmetykach produktów odzwierzęcych.

Drugi składnik, dzięki któremu nasze perfumy mają lżejszą i bardziej kremową konsystencję, to nierafinowany olej kokosowy. Dzięki niemu produkt nie jest tak twardy jak sam wosk, a co za tym idzie, łatwiej nakłada się na skórę i szybciej rozpuszcza pod ciepłem palców.

W składzie nie mogłoby zabraknąć zapachów! Ostatnim składnikiem każdej z naszych czterech propozycji, jest aromat. Olejek dodatkowo rozcieńcza masę, a także odpowiada za zapach, który po aplikacji kosmetyku pozostaje na skórze.

Perfumy w wosku od Bydgoskiej Wytwórni Mydła są zapakowane w kartonik z certyfikowanego papieru lawendowego oraz w aluminiową puszkę. Puszka jest kompaktowa, zabezpiecza produkt oraz nie bije się, jak czasem zdarza się z opakowaniami szklanymi.

W sezonie w pudełku znajdziesz pewien prezent od nas, od serca. To łąka kwietna, którą możesz wysiać w swoim ogródku lub na balkonie, by wspierać pszczoły w ich codziennej pracy.

 

perfum w wosku
 

Perfumy w wosku – jak przechowywać?

Jak większość tego typu produktów, perfumy w wosku należy przechowywać w suchym miejscu w temperaturze do 25 stopni. Dzięki zastosowaniu się do tych zasad, możemy cieszyć się właściwościami perfum przez cały okres ich przydatności.

Perfumy są całoroczne, jednak najlepiej sprawdzają się latem. Są kompaktowe, więc można je mieć zawsze przy sobie. Jeśli przechowujesz je w torebce, pamiętaj, by nie pozostawiać jej długo wystawionej na słońce, bo puszka z perfumami będzie się nagrzewać i może to wpłynąć na masę.

Jeśli nosisz perfumy w kieszeni, obowiązują te same reguły. Nie należy ich wystawiać na działanie wysokich temperatur. Oczywiście, jeśli pozostawisz je w ciepłym, nasłonecznionym miejscu raz lub na chwilę, nic się nie stanie. Ważne, by nie wystawiać perfum na próbę zbyt często.

Dzięki temu, że mają stałą postać, świetnie sprawdzają się w podróży i po wrzuceniu ich do walizki lub plecaka, nie musisz martwić się o to, czy się wyleją lub zniszczą.

Puszka świetnie je chroni, a perfumy w wosku nigdy się nie wyleją.

 


 

Jak używać perfum w wosku sojowym?

Używanie perfum w wosku możemy przyrównać do stosowania balsamu na skórę – tylko że miejscowo.

Produkt możesz nabierać na dwa sposoby:

  • Opuszkiem palca – masując powierzchnię perfum palcem, będziesz ogrzewać masę i dzięki temu z łatwością pobierzesz odpowiednią ilość,
  • Wierzchem paznokcia – jeśli masz dłuższe paznokcie i trudno będzie Ci nabierać perfumy opuszkiem, wybierz ten sposób. Użyj paznokcia, by zdrapać niewielką ilość wosku, którą później rozsmarujesz na skórze.

Teraz przechodzimy do właściwej aplikacji.

Perfumy w wosku sojowym nakładaj w te miejsca, które zwykle spryskujesz tradycyjnymi perfumami. Są to te fragmenty skóry, które pulsują, są cieplejsze, a to oznacza, że lepiej przewodzą zapachy.

Rozmasuj nabrany wosk na szyi, za uszami, na nadgarstkach, w zgięciach łokci, w okolicy obojczyka. Pamiętaj, by nie dotykać ubrania. Masz do czynienia z produktem olejowym, więc zaczekaj, aż kosmetyk się wchłonie, zanim będzie miał kontakt z tkaniną.

Naturalny skład perfum w wosku sprawia, że możesz reaplikować je w ciągu dnia, kiedy chcesz i ile razy sobie życzysz.

Ich trwałość zależy od tego, ile ich użyjesz, czy zetrą się w ciągu dnia w kontakcie z ubraniami oraz w zależności od temperatury, jaka aktualnie panuje.

Z naszych testów wynika, że po jednej aplikacji utrzymują się wyraźnie na skórze od trzech do dziewięciu godzin po jednej aplikacji.

Całkiem nieźle, prawda?

 


 

Perfumy w wosku – dla kogo?

Perfumy w wosku są intrygującym i oryginalnym prezentem – pewnie jesteście ciekawi, dla kogo?

Najłatwiej byłoby napisać, że dla każdego, ale to nie wystarczy i zupełnie nie przekonuje. Mamy jednak przemyślane propozycje. :)

  • Polecamy perfumy w wosku dla zabieganych. Ich mała, kompaktowa forma sprawia, że można zawsze mieć je przy sobie. Jeśli w domu nie wystarczy Ci czasu, by spryskać się jakimś zapachem, w ciągu dnia można sięgnąć do torebki po puszkę z LADO lub LELĄ.
  • Sprawdzą się jako prezent dla mężczyzn – NYJA i JESA są najczęściej wybierane przez panów i dla panów. Mają przepiękne zapachy, które długo pozostają na skórze. Co więcej postać stała produktu często przekonuje facetów bardziej, niż piękny flakon.
  • Dla włóczykija. Puszkę z perfumami w wosku można bez obaw wrzucić do plecaka i wybrać się na wędrówkę. Wówczas mamy do czynienia z włóczykijem w wersji glamour. :) A tak zupełnie poważnie, perfumy w sojce sprawdzą się na każdym wyjeździe. Po pierwsze, nie liczą się jak płyny w bagażu, po drugie nie tłuką się, po trzecie są niewielkie i zawsze znajdzie się dla nich miejsce w walizce.

 


  

Tak jak wspominałam na początku, perfumy w wosku sojowym nadal są świeżynką na rynku, przez co tworzy się w ich temacie sporo pytań i wątpliwości. Dzisiaj starałam się odpowiedzieć na większość z tych pytań i rozjaśnić wiele kwestii. Jeśli nadal coś wydaje się niejasne, piszcie do nas koniecznie, chętnie odpowiemy. :)

 

Magda

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl