Peeling to zdecydowanie jeden z najpotrzebniejszych elementów naszej kosmetyczki. Wśród wszystkich produktów jakie oferuje nam rynek kosmetyczny, znajdziemy wiele różnych rodzajów tego dobroczynnego, złuszczającego jegomościa. Firmy produkują najróżniejsze typy peelingów skierowane do różnych typów skóry – od peelingów mechanicznych, poprzez enzymatyczne czy peelingi gommage. Do której kategorii zalicza się więc nasz peeling kawowy?
Jak działają peelingi?
Jak działają peelingi? – zapytacie. Przede wszystkim mają za zadanie usunięcie zanieczyszczeń i obumarłych komórek naskórka. Dzięki temu nasze gruczoły łojowe nie są zablokowane, skóra jest gotowa na wtłoczenie w nią wszystkich substancji odżywczych z kosmetyków, jakie stosujemy. Dodatkowo peeling zapobiega powstawaniu zaskórników, a i co ważne w przypadku dojrzałej cery – wspomaga regenerację skóry.
Wyróżniamy kilka rodzajów peelingów:
- peelingi mechaniczne - właśnie do tej kategorii zalicza się nasze czarne złoto. Zawierają one specjalne drobinki, które mają za zadanie usunąć obumarły naskórek. W przypadku peelingów naturalnych są to często pestki różnych owoców, np. brzoskwini, sól czy cukier trzcinowy – który, tak się składa, zawiera nasz peeling kawowy. Te rodzaje peelingów nie są polecane dla skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień, jednak przy odpowiednim stosowaniu i delikatnym masażu możemy śmiało z nimi eksperymentować. Wybierajmy jednak delikatne drobinki peelingujące. Zrezygnujmy z pestek, czy soli. Peeling kawowy na twarz będzie idealnym rozwiązaniem, ze względu na delikatne działanie cukru trzcinowego w połączeniu z pobudzającym działaniem kawy. Wspomoże ona koloryt i rozpromieni poszarzałą cerę.
- peelingi enzymatyczne – złuszczają skórę dzięki zawartości enzymów, najczęściej owocowych. Taki peeling rozpuszcza martwe komórki, co ułatwia ich złuszczenie. Ten rodzaj kosmetyku złuszczającego przeznaczony jest dla wszystkich rodzajów skóry, a w szczególności polecany osobom o skórze wrażliwej lub trądzikowej z aktywnymi zmianami. Drobinki peelingów mechanicznych mogą uszkadzać wypryski i roznosić drobnoustroje po całej twarzy.
- peelingi gommage – rodzaje peelingów enzymatycznych, które działają tak samo jak one, jednak mechanizm użycia różni się od standardowego peelingu enzymatycznego. Po nałożeniu peelingu gommage, należy zwałkować go dłońmi. Polecany w szczególności dla skóry naczynkowej i o wysokiej wrażliwości.
Co daje skórze peeling?
Co daje skórze peeling? Szeroki wachlarz profitów.
- przede wszystkim cukier trzcinowy i świeżo palona kawa arabica złuszczą martwy naskórek, pozostawiając skórę gładką i przyjemną w dotyku
- nasze ciało zostanie wymasowane w akompaniamencie wspaniałego aromatu oleju kokosowego i zapachu kawy
- peeling kawowy na cellulit zastosowany zmniejszy jego widoczność i zapobiegnie jego ekspansji
- doskonale nawilży skórę, dzięki zawartości oleju ze słodkich migdałów i oleju kokosowego
- peeling kokosowy na rozstępy nałożony zmniejszy ich widoczność
Peeling – sekret młodej skóry
Peeling – sekret młodej skóry, której każdy pragnie, ale nie każdy wie jak ową młodość wyszarpnąć ze szponów nieubłagalnie mijającego czasu. Wiotczejąca skóra, pierwsze zmarszczki, narastający cellulit, rozstępy – znak wielu wyzwań z jakimi zmagamy się podczas całego naszego życia. O ile proces starzenia się jest czymś naturalnym i powinniśmy go akceptować, o tyle możemy go spowolnić, by dłużej cieszyć się jędrną i młodzieńczą skórą. Pomogą nam w tym oczywiście peelingi – w tym nasz kokosowo-kawowy!
Kawa w kosmetyce wykazuje wiele różnych zalet:
- wygładza i ujędrnia skórę
- peeling kawowy na cellulit nakładać warto, gdyż zapobiega nadmiernemu odkładaniu się tkanki tłuszczowej
- pobudza mikrokrążenie w skórze, co przekłada się na zwiększenie jej procesów regeneracyjnych
- peeling kokosowy na rozstępy pomoże. Olej kokosowy zawiera kwasy tłuszczowe wspomagające odnowę skóry, dzięki stymulacji produkcji kolagenu. Wspomoże więc delikatną skórę narażoną na naprężenia - w okresie ciąży, czy wahań wagi.
Czarne złoto w #ParisNature
Czarne złoto w #ParisNature – naszej pierwszej, tematycznej kolekcji kosmetyków, zrobiło sporą furorę podczas premiery. Peeling kawowy efekty stosowania ujawnia już po kilku użyciach. Nic więc dziwnego, że zainteresowały nas jego właściwości. Zawsze fascynowało nas działanie kawy w kosmetyce i kolekcja #ParisNature wydała się nam idealna, aby te zainteresowania przekuć w wyśmienity produkt. Kofeina zawarta w kawie to genialne źródło przeciwutleniaczy, które chroniąc przed działaniem wolnych rodników – opóźniają procesy starzenia się skóry. Dodatkowo taki peeling kokosowy z kawą skutecznie zapobiega powstawaniu przebarwień i rozświetla naszą cerę.
Peeling kawowy domowy czy z Wytwórni?
Peeling kawowy domowy czy z Wytwórni? – to pytanie często zadajecie nam na targach. Wielu z Was z radością wykonuje swoje własne kosmetyki naturalne w domach. Super! Zdajemy sobie jednak sprawę, że pęd w jakim żyjemy nie sprzyja wielu z nas. Brak nam czasu na czytanie, spotkania z przyjaciółmi, ulubiony serial. Jak więc znaleźć czas na samodzielne przygotowanie kosmetyku? Osobom z permanentnym niedoczasem z pomocą przybywa nasz peeling kawowy z olejem kokosowym! Idealnie rozwiązanie dla tych, którzy chcieli by poświęcić odrobinę czasu dla siebie, bez tracenia energii na samodzielną produkcję kosmetyku w domu. Dodatkowo, nasz kokosowo-kawowy peeling zawiera dodatek hipoalergicznego oleju ze słodkich migdałów. Olej ten zawiera ogromne ilości witamin, minerałów i antyoksydantów. Jest doskonały dla skóry suchej, wrażliwej oraz skłonnej do podrażnień. Kolejny argument za tym, aby nasz peeling kawowy do twarzy zastosować! Usuwa oznaki zmęczenia i poprawia wygląd cery. Czy więc są tu jacyś fani kawy?
Kaja