Blog kategorie
SŁOWIAŃSKI RYTUAŁ PIĘKNA 0
SŁOWIAŃSKI RYTUAŁ PIĘKNA

Do niedawna w modzie była koreańska pielęgnacja, która w 10 krokach uczyła, jak oczyścić, odżywić i przygotować skórę na nocny odpoczynek. To świetny pomysł, by na stałe wdrożyć kilkuetapowy rytuał pielęgnacyjny. Warto jednak pomyśleć o dobraniu właściwych kosmetyków do swojej cery i poszukać takich, które wyprodukowane zostały w okolicy.

Jest mnóstwo roślin o działaniu leczniczym, które rosną na lokalnych łąkach. Dlaczego więc nie skorzystać z ich dobrodziejstwa także podczas pielęgnacji naszej skóry? To łatwiejsze niż może się wydawać. Wcale nie chodzi o ich zrywanie, suszenie i mieszanie. Teraz kosmetyki naturalne możecie kupić od zaufanych marek.

Jak przygotować słowiański rytuał piękna?

Nie wiecie, jak przygotować słowiański rytuał piękna dopasowany do waszej cery? Mamy dla was dwa gotowe rozwiązania. Wybierzcie ten, który pasuje do waszej skóry. Proponujemy dziś dwa zabiegi mające na celu oczyszczenie skóry, nawilżenie lub znormalizowanie wydzielania sebum. Opowiemy o nich krok po kroku, począwszy od oczyszczenia skóry, poprzez maskę, aż po ostatnie pielęgnacyjne sztuczki przygotowujące cerę do nocnego odpoczynku. Są to rytuały, które możesz dobrać do indywidualnych potrzeb twojej skóry, aby zawsze wyglądała promiennie.

hydrolat roza

Zabieg pielęgnacyjno-nawilżający

Nasza pierwsza propozycja to zabieg pielęgnacyjno-nawilżający dla cery suchej, wrażliwej i normalnej.

Podstawą każdego zabiegu pielęgnacyjnego jest OCZYSZCZENIE. Dzięki temu skóra jest przygotowana na wszelkie dobroci, jakie zamierzamy w nią „wpompować”. W przypadku zabiegu nawilżającego zależy nam na użyciu humektantów – czyli substancji, które zatrzymają wodę w skórze oraz wzmocnią jej barierę hydrolipidową, aby woda nie uciekła w siną dal.

Krok 1. Oczyść twarz z makijażu! Następnie umyj twarz ulubionym kosmetykiem myjącym. Nasze propozycje to: mydło różane lub hibiskusowe (to drugie sprawdzi się także bardzo dobrze w przypadku cery naczynkowej).

Krok 2. Czas na peeling! Możesz przygotować go domowym sposobem z płatków owsianych, miodu i jogurtu naturalnego, mieszając je do uzyskania gęstej konsystencji. My jednak stawiamy na nasz niezawodny peeling korundowy. Peeling nałóż na mokrą twarz i masuj skórę kolistymi ruchami. Pozwoli to na dogłębne oczyszczenie twarzy i usunięcie zrogowaciałego naskórka.

Krok 3. Oczyszczanie wykonaj maseczką! Przygotuj kosmetyk: w tym celu zmieszaj różową glinkę (bazę do maseczki) z przegotowaną wodą tak, aby maska przypominała pastę. (Najlepsza proporcja: 2 płaskie łyżeczki glinki i 1 łyżeczka wody). Maseczkę nakładaj pędzelkiem lub palcami, zaczynając od brody w kierunku czoła. Omijaj okolice oczu i ust. Zmyj kosmetyk po 15 minutach. Uważaj, aby produkt nie zaschnął na twojej buzi. Aby tego uniknąć, pryskaj maseczkę na twarzy wodą lub hydrolatem, kiedy czujesz, że twarz zaczyna być ściągnięta.

 peeling korundowy

Wskazówka: Dla urozmaicenia, do gotowej maseczki dodaj kilka kropli oleju z pestek śliwki, uważając, aby konsystencja nie była zbyt płynna.

Krok 4. Po umyciu i wytarciu twarzy spryskaj twarz hydrolatem różanym i wmasuj go delikatnie w skórę. Następnie nałóż na twarz, dekolt i szyję aktywne serum #nadBałtyk. Dzięki bogatej mieszance olejów, nakładanie kremu nie będzie już konieczne.

Krok 5. W usta wmasuj ulubiony balsam! Nasza propozycja: błysk czeko-róża #nadBałtyk.

Zabieg wykonuj wieczorem, powtarzając go raz w tygodniu.

Zabieg normalizujący wydzielanie sebum

Druga propozycja to zabieg normalizujący wydzielanie sebum, dla cery tłustej i mieszanej. Zaczynamy podobnie, jak w przypadku cery wrażliwej, czyli od oczyszczania.
Krok 1. Po pierwsze demakijaż. Następnie oczyść twarz produktem myjącym. Najlepszym  mydlanym wyborem będą mydła antybakteryjne takie jak: mydlnica lekarska z masłem shea czy borowina, lub mydła służące cerze tłustej: lawendowe oraz mięta pieprzowa.

Krok 2. Peeling. Wybierz produkt przeznaczony do cery tłustej, którego składniki aktywne pozwolą na przygotowanie składników wyciszających. Pamiętaj! Jeżeli borykasz się ze stanami zapalnymi na twarzy, zrezygnuj z peelingów mechanicznych.

Krok 3. Oczyszczanie maską normalizującą. Przygotuj kosmetyk: w tym celu zmieszaj zieloną glinkę (bazę do maseczki) z przegotowaną wodą tak, aby maska przypominała pastę. (Najlepsza proporcja: 2 płaskie łyżeczki glinki i 1 łyżeczka wody). Maseczkę nakładaj pędzelkiem lub palcami, zaczynając od brody w kierunku czoła. Omijaj okolice oczu i ust. Pozostaw do wyschnięcia. Maseczka da uczucie ściągnięcia i będzie pękać podczas wysychania. Zielona glinka wykazuje właściwości oczyszczające, ściągające i antybakteryjne. Jej regularne stosowanie pozwoli na solidne oczyszczenie twarzy oraz zniweluje niedoskonałości cery. Po upływie 5 minut zwilż mały ręcznik wodą i przyłóż do zaschniętej maseczki w celu jej ponownego rozmoczenia. Nie odrywaj zaschniętych skorupek od twarzy, gdyż możesz podrażnić skórę. Zamiast tego zmyj maseczkę z pomocą mokrego ręcznika.

Krok 4. Spryskaj umytą twarz hydrolatem szałwiowym i wmasuj go w twarz. Nałóż na skórę krem przeznaczony do pielęgnacji cery tłustej.

Krok 5. Zabieg wykonuj wieczorem, powtarzając go raz w tygodniu.

Korzyści płynące z wykonywania rytuałów pięknarytualpiekna

Skóra podziękuje ci za zabiegi pielęgnacyjne, ponieważ gołym okiem można zauważyć korzyści płynące z wykonywania słowiańskich rytuałów piękna. Regularnie oczyszczana i nawilżana cera to piękna cera! Złuszczając martwy naskórek regularnie, pozwalasz skórze na łatwiejsze przyswajanie substancji odżywczych. Dzięki temu staje się miękka, gładka, a nawet wyrównuje się jej koloryt. Pamiętaj, aby obserwować swoją skórę i dopasowywać kosmetyki do jej potrzeb. Skóra tłusta nie lubi nadmiernego przesuszenia- pamiętaj, by regularnie ją nawilżać. Cera naczynkowa polubi łagodne działanie różowej glinki. Kluczem do sukcesu jest traktowanie codziennego przygotowywania skóry do nocnej regeneracji jako przyjemnego rytuału.

 

Daria

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl