Blog kategorie
Awokado - nie tylko na kanapki 0
Awokado - nie tylko na kanapki

Odkąd pamiętam zawsze lubiłam jeść owoce awokado. Ich bogactwo witamin pomaga urozmaicić dietę, a polska nazwa od razu sugeruje czy owoc jest dobry w smaku. Co ciekawe, drzewo awokado jest wiecznie zielone, a innym określeniem na tę roślinę jest smaczliwka. Nazwa jest urocza, ale nie o nią samą tutaj chodzi. Właściwości smaczliwki są tak liczne, że można je świetnie wykorzystać w pielęgnacji naszego ciała. A gdzie indziej je wykorzystać, jak nie właśnie w mydle?

Olej z awokado - zastosowanie

Sposobów na awokado mamy w zanadrzu kilka. Do produkcji kosmetyków naturalnych można wykorzystać świeży miąższ owocu lub olej z niego tłoczony. Do produkcji mydła awokado używamy wysokiej jakości oleju. To jego główny składnik. Olej z awokado ma niesamowite właściwości pielęgnacyjne i odżywcze dla skóry. To dzięki niemu nasza gospodarka wodno-lipidowa jest wyregulowana, skóra oraz włosy zregenerowane, a błony komórkowe uzupełnione. Dodatkowo olej łatwo się wchłania, nie pozostawiając tłustej warstwy, a tylko lekki film na skórze. Pozwala on chronić ją przed utratą wody oraz zapewnia głębokie nawilżenie. Olej w swoim składzie zawiera witaminę E i karoten, które odbudowują zniszczone błony biologiczne. Tak doskonałe właściwości nawilżające i regenerujące zamknięte w małej kostce mydła.

Pozostałe naturalne składniki

Poza olejem awokado nasze mydło naturalne zawiera też inne składniki. Są nimi inne oleje, ług sodowy oraz kwasek cytrynowy. Bez parabenów, bez konserwantów, wszystko jest naturalne. Oliwa i olej rycynowy, to oleje które nawilżają naszą skórę. Potęgują działanie oleju ze smaczliwki. Takie same właściwości posiada olej ze słodkich migdałów, który użyty osobno po kąpieli wzmocni ochronę skóry. Olej kokosowy jest odpowiedzialny za czyszczenie naszego ciała, dzięki niemu mydło znakomicie się pieni. Ług sodowy pozwala na to, żeby oleje z nim reagujące utworzyły mydło. Jest to podstawa w produkcji mydła sodowego. Przyjemnym dodatkiem do receptury są olejki eteryczne o orzeźwiających aromatach. Kwasek cytrynowy jest bardzo pomocny w praktyce podczas używania mydła, ponieważ zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego osadu w naszej wannie, czy umywalce. Dodajemy go niewiele, a jak przyjemniejsze jest potem porządkowanie łazienki. To właśnie cały skład naszego mydła. Wyznajemy zasadę, że im prościej, tym lepiej.

Mydlo z olejem z awokado

Dla kogo będzie odpowiednie?

Mydło awokado jest przeznaczone dla osób potrzebujących sporego nawilżenia skóry. Dzięki olejom w nim zawartym regeneruje ubytki naskórka. Długotrwale chroni przed suchością, dzięki czemu pomaga w nawilżaniu skóry suchej i mieszanej. Nasz naturalny kosmetyk stanowi dobrą bazę do dalszej pielęgnacji, bo już tutaj rozpoczyna się proces nawilżenia i regeneracji. Oczywiście może być stosowany nie tylko do ciała, ale także do mycia twarzy czy włosów. Po umyciu należy jednak skórę prawidłowo stonizować i przywrócić jej naturalne pH. Aby przedłużyć efekt działania mydła polecamy używanie hydrolatu różanego po umyciu twarzy mydłem.

Kasia

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl