Peelingi usuwają obumarłe komórki naskórka. W efekcie skóra jest oczyszczona i pobudzona do wytwarzania nowych komórek. Dzięki temu zyskuje ona młodszy i piękniejszy wygląd. Regularne stosowanie peelingów zapewnia gładką, elastyczną i lepiej ukrwioną skórę. Dlatego właśnie kosmetyki peelingujące często określane są źródłem młodości.
Jak działają peelingi?
Peelingi są odpowiedzialna za usunięcie zanieczyszczeń i obumarłych komórek zewnętrznej warstwy naskórka. Tak oczyszczona skóra jest przygotowana na przyjęcie następnych kosmetyków np. olejków, balsamów czy kremów. Peelingi dodatkowo pobudzają pozostałe warstwy naskórka do produkcji nowych komórek i wpływają również na koloryt skór. Co więcej, dzięki zabiegowi peelingującemu składniki z kosmetyków nawilżających znacznie lepiej się wchłaniają.
Jak używać peelingi?
Przy peelingu twarzy: twarz i okolice szyi oczyść kosmetykiem do demakijażu. Nałóż peeling, omijając okolice oczu i ust. Delikatnie masuj skórę okrężnymi ruchami. Na koniec zmyj peeling letnią wodą lub zwilżonym wacikiem przetrzyj skórę. Na koniec osusz twarz i nałóż olejek lub krem.
Przy peelingu ciała: kosmetyk nakładaj na wilgotną skórę. Zacznij od stóp, a następnie kieruj się w górę, wykonując okrężne ruchy. Miejsca, w których skóra jest wrażliwa (brzuch, dekolt, piersi), zachowaj ostrożność, jeśli zauważysz mocne zaczerwienienie, przerwij zabieg peelingujący. W przypadku miejsc, gdzie skóra jest grubsza i zrogowaciała (łokcie, kolana, stopy, ramiona) peeling możesz wmasowywać dłużej. Peeling całego ciała powinien trwać ok. 15 minut. Kosmetyk należy spłukać ciepłą wodą, a następnie na osuszone ciało wetrzeć balsam lub olej ze słodkich migdałów.
Peeling drobnoziarnisty a gruboziarnisty
Peeling gruboziarnisty stosuj przede wszystkim na uda, pośladki, stopy. Natomiast peeling drobnoziarnisty w delikatne i wrażliwe miejsca (brzuch, łydki, twarz, szyja, biust).
Peelingi z Bydgoskiej Wytwórni Mydła
Tworzymy dla Was peelingi w różnych formach. Dostępne są peelingi w mydlanych kostkach (brzoskwiniowy, kawowy, kawowy w formie mydła-peelingu na sznurku) oraz peelingi w pojemniczkach (korundowy, solny brzoskwiniowy).
Drobno zmielone pestki brzoskwiń świetnie sprawdzają się podczas peelingów w miejscach, gdzie skóra jest grubsza. W przypadku peelingu ze zmielonych ziaren kawy możesz liczyć nie tylko na złuszczenie martwego naskórka, ale także wygładzenie skóry i skuteczną walkę z cellulitem.
Z kolei peeling korundowy to kosmetyk przeznaczony do oczyszczania skóry twarzy i szyi. Korund to drobny piasek, który działa jak mikropeeling. Szczególnie polecany jest w pielęgnacji skóry z bliznami potrądzikowym lub z przebarwieniami. Zawarta w peelingu aronia dostarcza skórze witamin C, B2, B6, PP, P i E oraz innych mikroelementów.
W przypadku solnego peelingu brzoskwiniowego możesz liczyć na prawdziwy rytuał jak w SPA. W składzie peelingu znajdziesz „białe złoto”, czyli sól kopalnianą bogatą w mikro- i makroelementy oraz drobno zmielone kryształki z pestek brzoskwini. Peeling wzbogacono olejkiem ze słodkich migdałów, które dodatkowo odżywiają i nawilżają skórę.
Wszystkie nasze peelingi znajdziecie w zakładce SOLE i PEELINGI.
Zostaw wiadomość Skasuj wiadomość