Jaki olejek do brody wybrać?

Jaki olejek do brody wybrać? Te pytanie słyszymy od Was kilka razy dziennie zarówno od panów, jak i pań, które szukają idealnego olejku dla swoich mężczyzn. Jeśli czytasz ten artykuł, to również zastanawiasz się nad tym, co dla Twojej brody będzie najlepsze. Zatem ruszamy z pomocą!

1. Zapach

Brodacze, czy kobiety podczas zakupów kosmetyków, zwracają w pierwszym momencie na zapach – podoba mi się, nie podoba, może być, czegoś mi brakuje – to 4 główne opinie, które pojawiają się przy ocenie zapachu. I właśnie tymi kategoriami kieruj się, gdy stoisz przed wyborem olejku do brody. W końcu to Ty masz być zadowolony, no, ewentualnie Twoja druga połówka ;).

2. Skład

Główną bazą większości olejków do brody jest olejek migdałowy, olejek arganowy, olej konopny lub olej awokado. W przypadku dodatków, które mają zapewnić olejkowi odpowiednie właściwości lub zapach, składniki są naprawdę różne. Jednak zasada przy dodatkach jest prosta: im mniej, tym lepiej.

3. Konsystencja

Wyróżniamy głównie 2 typy olejków do brody: płynne i gęstsze. Olejki o mniejszej tłustości lepiej się wchłaniają. Natomiast te o większej gęstości o wiele dłużej zachowują swój zapach.

Jak sprawdzić jaki jest Twój olejek? Nabierz odrobinę olejku do pipety i sprawdź jak długo, będzie spadać pierwsza kropla. Jeśli będą to 3 sekundy lub mniej, to olejek jest płynny. Natomiast jeśli będzie trwało to dłużej, to znaczy, że olejek ma gęstą konsystencję.

4. Pojemność

To już ostatnia cecha, na którą trzeba zwracać uwagę. Najmniejsze butelki mają pojemność ok. 10ml, w naszej Wytwórni znajdziecie olejki do brody o pojemności 30ml. Są również butelki o większych pojemnościach tj. 50ml lub 100ml – jednak są już to rozmiary dla profesjonalnych salonów barberskich i brodaczy o naprawdę długim zaroście.

5. Zdrowie

Przede wszystkim przy wyborze olejku do brody kieruj się swoim zdrowiem, czyli wybieraj tylko te olejki, które są nawilżające i bogate w witaminy np. E. Pamiętaj, że jeśli jesteś alergikiem, sprawdź dokładnie skład produktu i zobacz, czy nie ma w nim alergenów.

Wiemy, że w drogeriach pełno jest naturalnych kosmetyków, jednak czy zawsze czytacie ich skład? My wyznajemy zasadę dwóch, czyli zapach i skład. To właśnie te czynniki są dla nas najważniejsze przy tworzeniu olejków do brody. A jakie olejki znajdziecie w Bydgoskiej Wytwórni Mydła? Przede wszystkim naturalne! A jeśli pytacie o zapachy, to już mówimy – są:

Pamiętaj, że gust zapachowy często zmienia się w zależności od pory roku – latem wolimy zapachy owocowe i świeższe, natomiast zimą słodkie, leśne i nasycone. Dlatego, żeby być przygotowanym na każdą okazję, warto zakupić od razu 2 buteleczki olejku.