Czarna magia, czyli mydło z węglem aktywnym

Ostatnimi czasy dużą popularność zyskały kosmetyki węglowe. Dlatego przybliżymy Wam trochę jego właściwości i działanie.

Mydła węglowe, jak sama nazwa mówi, zawierają w składzie aktywny węgiel, który doskonale radzi sobie z trądzikową lub przetłuszczającą się skórą. Sekret koloru mydła kryje się w zastosowaniu sproszkowanego węgla aktywnego – całkowicie naturalnego składnika.

Jakie korzyści wynikają ze stosowania czarnego mydła?

Mydło z węglem aktywnym doskonale odświeża i matuje cerę poprzez efektywne wchłanianie toksyn z warstw naskórka. Kosmetyk zapewnia skórze zdrowy wygląd, a w przypadku cery trądzikowej dodatkowo pielęgnuje i łagodzi wypryski. Dzięki aktywnej powierzchni mydło przenikając w głąb skóry, oczyszcza pory i skutecznie usuwa uczucie przetłuszczenia.

Jak często używać mydła z węglem aktywnym?

Wszystko zależy od tego, jak reaguje Twoja skóra przy pierwszym kontakcie z mydłem. Niektóre osoby zaraz po zakupie czarnego mydła, zaczynają stosować je raz, a nawet dwa razy dziennie, bo chcą jak najszybciej uzyskać pierwsze efekty. A jak wiadomo, pośpiech jest złym doradcą. Mydło z węglem ma właściwości oczyszczające, co oznacza, że zbyt często używane może przyczynić się do odwodnienia i przesuszenia skóry. Dlatego my zalecamy używać czarnego mydła co 1-2 dni. W sytuacji, gdy czujesz, że Twoja skóra jest zbyt sucha i ściągnięta, to ogranicz stosowanie mydła do 2 razy w tygodniu.

Co znajdziesz w naszym mydle węgiel aktywny?

W składzie naszego mydła składnikiem bazowym jest oliwa, która dba o doskonałe nawilżenie skóry podczas mycia. Jej uzupełnienie stanowi olej kokosowy tworzący przyjemną, kremową pianę oraz olej palmowy z certyfikowanych upraw. Dodatkowo zawartość rycyny (ok. 10%) pozwala zapewnić skórze ukojenie po węglowym rytuale. A zawarty w recepturze suchy olej konopny reguluje wydzielanie sebum i poprawia koloryt skóry.

Jak stosować?

Pielęgnacja mydłem z węglem aktywnym jest bardzo prosta: delikatnymi i okrągłymi ruchami należy myć twarz rano i wieczorem. Następnie dokładnie opłukać twarz, co najmniej dwa razy (inaczej pozostałości mydła mogą pobrudzić ręcznik).

Dajcie znać, jakie były Wasze pierwsze wrażenia po użyciu mydła Węgiel Aktywny :).

1Komentarze

  • Avatar
   Mariola
   Nov 15, 2018

   Dziś kupiłam mydło użyłam go i skora zrobiła się gładka i ściągnęła sie ale też zaczęło mnie swedziec w strefie T.