Czuję do Ciebie miętę – mydło mięta pieprzowa

Orzeźwia, pobudza i chłodzi – takie właściwości często przypisuje się mydle z miętą. I właśnie taki kosmetyk będzie idealny wiosną i latem, żeby zacząć dzień z energią. Poznajmy trochę bliżej mydło z miętą pieprzową.

Jakie korzyści wynikają ze stosowania mydła z miętą?

Mydło z miętą to idealny wybór dla tych, którzy szukają orzeźwienia. Szczególnie polecane jest dla osób ze skórą normalną i tłustą. Wyciąg z mięty wykazuje działanie przeciwbakteryjne, a także przyspiesza gojenie nieestetycznych pęcherzy. Mydło korzystnie wpływa na kondycję skóry, regulując wydzielanie sebum. Co więcej, olejek z mięty pieprzowej działa również jako środek łagodzący bólom migrenowym. Dlatego, jeśli czujesz, że głowa zaczyna Ciebie boleć, spróbuj małej kuracji z użyciem mydła z miętą.

Jak często używać mydła z miętą?

Mydło można używać zarówno do pielęgnacji twarzy, jak i do codziennego mycia całego ciała. Pamiętajcie, że olejek eteryczny mięty pieprzowej nie jest odpowiedni dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Mięta nie jest również wskazana do stosowania u niemowląt minimum do 5. miesiąca życia.

Co znajdziesz w naszym mydle z miętą pieprzową?

Baza naszego mydła to oliwa z oliwek, oleje kokosowy i palmowy, które odpowiadają za nawilżenie i pienistość. Dodatkowe zastosowanie olejku z pestek winogron bogatego w witaminę E, jeszcze lepiej wpływa na efekt wygładzenia i nawilżenia skóry. A miętowy zapach pobudza i wyzwala energię. Miły element naszego mydła Mięta Pieprzowa stanowią suszone liście mięty, które delikatnie peelingują skórę. Zielonkawy kolor mydło zawdzięcza nie tylko mięcie, ale także młodemu jęczmieniowi.

Na nas mydło z miętą działa lepiej niż mocna kawa. Dajcie znać, czy Was też mięta tak orzeźwia!