MYDŁO RÓŻANE

Mydło różane moglibyśmy określić jako jeden z naszych klasyków. Mydło naturalne z olejem z dzikiej róży pod wieloma względami jest uniwersalne. Wiele osób zachwyca się jego zapachem. Na dodatek jest świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. Prezentuje się godnie, wspaniale pachnie i super się sprawdza do codziennego oczyszczania skóry.

 

Jak powstał pomysł na mydło różane?

Jeśli jesteście ciekawi, jak powstał pomysł na mydło różane, spieszymy z odpowiedzią. J To jeden z bardziej uniwersalnych kosmetyków do oczyszczania – tak jak róża jest jednym z najbardziej popularnych kwiatów. To, że róża i surowce kosmetyczne tworzone na jej bazie są tak lubiane, wpływa wiele czynników. Po pierwsze, z królowej kwiatów można wytworzyć wiele produktów kosmetycznych. Powstają wyciągi, ekstrakty, perfumy, oleje, olejki eteryczne, hydrolaty i inne. Dzięki tej różnorodności zapewne każdy z was miał choć jeden kosmetyk różany. Trudno się od tego ustrzec. J Po drugie produkty powstałe na bazie róży lub owoców dzikiej róży mogą być z powodzeniem stosowane do pielęgnacji każdego typu cery. Dotyczy to także oleju z dzikiej róży, który – chociaż tłusty – świetnie współgra z potrzebami skóry tłustej i problematycznej.

mydlo rozane

Dlatego też zdecydowaliśmy się na produkcję mydła różanego – olej z dzikiej róży jest pełny wspaniałości i witaminy A oraz kwasów tłuszczowych – na przykład linolowego czy oleinowego. Pomyśleliśmy też, że kostka na bazie tak wspaniałych składników jak te, które dobraliśmy, będzie ekstrapomysłem na prezent. Doczekaliśmy czasów, kiedy kosmetyki naturalne zyskują na popularności i cieszymy je, gdy otrzymamy je od kogoś ładnie zapakowane. Na dodatek mydło różane jest strzałem w dziesiątkę dla każdego!

 

Testy i próby w produkcji naturalnego mydła różanego

Oczywiście, tak jak w przypadku innych kosmetyków, także w przypadku produkcji mydła różanego podjęliśmy liczne testy i próby. Wiedzieliśmy, że olej z dzikiej róży jest tym, co chcemy zatopić w różanej kostce. Nadszedł czas na pozostałe składniki i ich funkcje. Podstawą receptury została pełna witamin oliwa z oliwek – jej właściwości kondycjonujące skórę oraz wspomagające poziom kremowości mydła przekonały nas do tego. Olej kokosowy działa na konsystencję mydła, nadaje jej odpowiednią twardość, a co więcej ma właściwości oczyszczające i współtworzące pianę! W przepisie musiał się znaleźć olej rycynowy, który sprawia, że mydło ma obfitą pianę i jest mocno kremowe. Specjalnym składnikiem został olej z pestek śliwki – niesamowity, pachnący marcepanem, o doskonałej wchłanialności. Co najważniejsze, każda kostka zawiera go naprawdę sporo. <3 Kombinowaliśmy, ustalaliśmy odpowiednie proporcje olejów i pozostałych substratów, jak na przykład olejek zapachowy różany, i naturalny barwnik mineralny, doszliśmy do momentu, w którym nasze mydło różane spełniło nasze oczekiwania. Pachnie genialnie – bardzo delikatnie, ale aromat róży jest nienachalnie wyczuwalny. Ma piękne warstwy, w tym jedną kolorową. Co więcej każdy typ cery może z powodzeniem go używać. Jest super i cieszymy się, że też możecie je zmydlać w swoich łazienkach!

mydlo naturalne z olejem z dzikiej rozy 

Jak powstaje nasze mydło różane?

Mydło różane powstaje w naszej pracowni dość powoli. Jest mydłem, które wymaga od nas zaangażowania w tworzenie poszczególnych warstw oraz dodawanie poszczególnych składników. Trzeba mieć trochę cierpliwości. :)

Bardzo lubimy warstwy na tym mydle. Każda z nich jest wyjątkowa. Pierwsza od dołu jest niebarwioną warstwą, środkowa zawiera piękną czerwoną mikę o wiśniowym odcieniu, a górna warstwa – również niezawierająca koloru – jest najcieńsza, ale posypujemy ją delikatnymi płatkami różanymi.

Fajne są te dni, kiedy zajmujemy się Różą – na naszej sali produkcyjnej pachnie wtedy nieziemsko! A widok gotowych form zalanych poszczególnymi warstwami tworzącymi naturalne mydło różane jest bardzo inspirujący. Dlatego tak często możecie oglądać zdjęcia pokazujące efekt finalny produkcji. Ten widok naprawdę cieszy oko! :)

 hydrolat roza damascenska

Co kryje w składzie mydło z olejkiem różanym?

Dzięki temu, że opowiedziałam wam o tym, jak powstał pomysł na produkt, wiecie już, co kryje w składzie mydło z olejkiem różanym. Pisałam o poszczególnych olejach, które dodajemy i jakie pełnią funkcje w gotowym produkcie od strony technicznej. Wspominałam o pienistości, kremowości itp. Teraz czas, by opisać właściwości, jakie odczuwa skóra po użyciu takiego mydła.

Mydło różane, które oferuje wam Bydgoska Wytwórnia Mydła, polecamy każdemu, niezależnie od typu cery. To takie mydło handmade – które potrzebuje dużo naszej uwagi i pracy. Jednocześnie zawiera składniki, które zadowolą każdego. Zawarta w Róży mieszanka oleju śliwkowego, rycynowego itp. świetnie zadba o wymagającą skórę, jaką jest cera dojrzała. Skóra wrażliwa także może włączyć taką kostkę do swojej rutyny urodowej. Podobnie w przypadku skóry tłustej i normalnej.

Wszystko to przemawia oczywiście na korzyć mydła różanego, które dzięki bogatemu składowi może służyć do oczyszczania każdego typu cery. Nie tylko myje, ale także pachnie, a na dodatek cieszy oko!

 

Magda