Olej ze słodkich migdałów

Olej ze słodkich migdałów był jednym z pierwszych zastosowanych przez nas składników w produkcji mydeł. Zachwycił nas wtedy i to uczucie jest w nas do dziś. Okazało się bowiem, że to najlepszy olej do pielęgnacji ciała, ale także wdzięczny surowiec. Dowiedzmy się o nim nieco więcej.

slodki migdal olej

 

Skąd pomysł na olej ze słodkich migdałów?

 

Na pomysł na olej ze słodkich migdałów wpadłam podczas wycieczki do Włoch, a dokładnie na Sycylię. W pensjonacie dostałam garść surowych migdałów w kruchych skorupach. Wtedy zaczęłam się zastanawiać, jak ten gorzki, ale bardzo smaczny orzech sprawdzi się jako kosmetyk. Zaczęłam czytać. Okazało się, że przebija właściwościami najlepsze olejki do pielęgnacji ciała. Szybko się wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy, a mimo to może być stosowany jako emolient. Po jego użyciu skóra jest pełna blasku.

 

 

Jak stworzyłyśmy olej ze słodkich migdałów?

Olej ze słodkich migdałów pozyskuje się z dojrzałych owoców drzewa migdałowego, które po wyschnięciu wyciska się na zimno w temperaturze około 30 stopni Celsjusza. Taka temperatura pozwala na optymalne zachowanie soli mineralnych i witamin. Olej migdałowy pozyskujemy z USA. Są też plantacje we Francji i Hiszpanii.

Olej ze słodkich migdałów powinien być zapakowany w ciemną butelkę, co opóźni proces utleniania się oleju. Długo i z mozołem szukałyśmy odpowiedniego opakowania. Chciałyśmy, żeby olej do pielęgnacji ciała był w dużej butelce. Wiedziałyśmy, że jest to bezpieczny olej, który przekona nieprzekonane Panie, by zamiast balsamów używały oleju do pielęgnacji ciała.

Po badaniach i sprawdzeniu i przebadaniu opakowania mogłyśmy zacząć sprzedaż. Do dziś jest to jeden z najlepiej sprzedających się produktów. To z pewnością zasługa jego niezwykłej uniwersalności.

 

Pokaż kotku, co masz w środku, czyli co zawiera olejek ze słodkich migdałów

Olej ze słodkich migdałów to prawdziwa bomba witamin i soli mineralnych. Posiada także nienasycone kwasy tłuszczowe, jak kwas linolowy i oleinowy, ma także silne właściwości ujędrniające i regenerujące.

 olej ze slodkich migdalow

#LessWaste w ekoprodukcji olejku

Dbamy o nasza planetę i martwimy się jej stanem. Chcemy, żeby nasze dzieci chodziły po takiej samej Ziemi jak my. Ale do tego trzeba zmian. Nasza butelka, w której zamknięty jest olej migdałowy, wykonano z grubego plastiku typu PET 5. Jako manufaktura kosmetyków naturalnych chcemy produkować kosmetyki w nurcie #lesswaste. Dlaczego więc zdecydowałyśmy się na butelkę plastikową? Gdyż duża butelka szklana w trakcie testów wysuwała się z rąk i w efekcie obłupała kafelki w łazience. Stąd nasza decyzja o wyborze bezpieczniejszej wersji. Butelkę możecie używać wielokrotnie, wlewając do niej kolejny olej lub jakiś detergent.

 

Jakie witaminy znajdują się w oleju ze słodkich migdałów?

 

Olej ze słodkich migdałów to źródło witamin i mikroelementów:

-    witamina B2

-    witamina B6

-    Witamina PP

-    Nienasycone kwasy tłuszczowe, jak kwas linolowy i oleinowy.

 

Właśnie dzięki nim nasza skóra jest miękka. Olej ma także silne właściwości ujędrniające i regenerujące.

 

 olej slodki migdal

Mama i dziecko, czyli olej z migdałów idealny do pielęgnacji całej rodziny

 

Często podczas targów lub w sklepie pytacie o dobry olejek dla przyszłych mam. Uczciwie Wam napiszę, że w drugiej ciąży używałam tylko tego kosmetyku do pielęgnacji rozciągającej się skóry brzucha. Olejek na rozstępy? Tylko olej migdałowy. Na moim brzuchu nie ma śladu po ciążach. Olej ze słodkich migdałów nada się także do pielęgnacji wrażliwej skóry noworodków. Jest wyjątkowo delikatny, doskonale nawilża. Dzięki regularnemu stosowaniu wzmacnia się bariera lipidowa skóry.

Działa jak kosmetyki łagodzące podrażnienia. To wymarzony kosmetyk do skóry suchej i bardzo suchej. Gdy olej migdałowy nałoży się na mokre ciało i poczeka chwilę, wówczas skóra będzie solidnie nawilżona.

 

Olej ze słodkich migdałów - pozostałe właściwości

 

A jakie olej ze słodkich migdałów ma właściwości poza wyżej wymienionymi? Olej migdałowy ma naturalny filtr ochronny. Nie dość, że skóra jest odżywiona, to tak samo działa na włosy. Nałóż olej migdałowy na włosy mokre, ale przed myciem. Można zamiast wodą zwilżyć je żelem aloesowym.

Działanie oleju migdałowego jest bardzo szerokie. Długotrwałe stosowanie wzmocni nie tylko włosy, ale i paznokcie. A dodatkowo ma przyjemny, delikatny zapach.

Jako manufaktura naturalnych kosmetyków dbamy, by produkowane przez nas specyfiki były ekologiczne i miały jak najmniej niepotrzebnych składników. Jednoskładnikowy olej ze słodkich migdałów jest idealny, jeśli ktoś ceni naturalne oleje. Jeśli macie ochotę na jego połączenie z innymi składnikami, to można wypróbować nasze mydła naturalne. Jeśli lubicie sami kombinować swoje receptury to warto wypróbować połączenie: olej migdałowy + glinka różowa lub zielona + woda lub hydrolat. Gęstą papkę nakłada się na twarz i powstaje idealna maseczka!

Od niedawna nasz olej ze słodkich migdałów jest nierafinowany. Oznacza to, że jest jeszcze bardziej naturalny!

Daria