Czarny bez

15,00 zł brutto

  • mydło wege: tak
  • działanie: oczyszczenie, wygładzenie, rozjaśnienie
  • rodzaj skóry/cery: tłusta, dojrzała
  • zapach: neutralny 
  • waga: +/- 85 gram 
Mydło czarny bez VEGE przeznaczone do pielęgnacji skóry tłustej i dojrzałej. Zmiękcza skórę i poprawia jej ukrwienie. Rozjaśnia plamy oraz blizny na skórze.

Bez czarny zwany jest także bzem lekarskim czy bzem pospolitym. Zarówno sam kwiat i owoce oraz kosmetyki z ich zawartością przeznaczone są najczęściej do pielęgnacji skóry tłustej oraz dojrzałej, ponieważ napar z czarnego bzu działa oczyszczająco oraz zmiękczająco na skórę i poprawia jej ukrwienie. Napar stosowany jest często w celu złagodzenia zmian trądzikowych, zmiękczenia skóry i rozjaśnienia plam oraz blizn.

Mydło stworzyliśmy w oparciu o napar z kwiatów czarnego bzu i bardzo prostą kombinację olejów roślinnych. Za twardość mydła odpowiada tutaj olej kokosowy (zapewniający także pianę i odpowiednie oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń), dlatego też ten rodzaj mydła należy raczej do bardziej miękkich - należy więc pamiętać, by kostka miała możliwość swobodnego obeschnięcia po użyciu (wszak nie chcemy mieć w mydelniczce mydlanego „glutka”). Duża zawartość oliwy gwarantuje nawilżanie skóry, olej rycynowy działa łagodząco i kojąco. W recepturze znajduje się 12% oleju z pestek śliwki – silnie regenerujący skórę, stosowany przy pielęgnacji skóry tłustej, nie obciąża jej, szybko wchłania się w skórę i chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi. Suszone kwiaty czarnego bzu znajdujące się wewnątrz kostki są delikatnym peelingiem.

Czarny bez polecamy dla osób posiadających cerę tłustą, trądzikową i dojrzałą.

INCI:
Sodium Olivate, Sodium Cocoate, Herbal Infusion (Sambucus Nigra L.), Sodium Prunus Domestica (Plum Kernel) Seed Oil,  Sodium Hyroxide, Sodium Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Sodium Lactate, Dried Sambucus Nigra L., Stearic Acid.

Ten produkt nie występuje już w magazynie