Czerwona glinka Illite (Red Clay) Zobacz większe

Czerwona glinka na sznurku

15,00 zł brutto

  • mydło wege: nie (olej palmowy) 
  • działanie: oczyszczenie, łagodzenie podrażnień
  • rodzaj skóry/cery: problematyczna, delikatna
  • zapach: neutralny
  • waga: +/- 85 gram

Mydło na sznurku z czerwoną glinką usuwa nadmiar sebum ze skóry. Glinka zapewnia uczucie świeżości. A sznurek ułatwia korzystanie z mydła i jego przechowywanie.

Glinki kosmetyczne − niezależnie od rodzaju – mają wspólny cel. Celem tym jest oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń oraz regulacja poziomu pH. Mydło z czerwoną glinką ma za zadanie usuwać ze skóry nadmiar sebum, dlatego nadaje się do mycia skory problematycznej, trądzikowej czy naczynkowej.

Czerwona glinka jest minerałem ilastym, zawierającym między innymi krzem czy żelazo. Skóra po jej użyciu jest czysta, pozbawiona zanieczyszczeń, a na dodatek zapewnia długotrwałe uczucie świeżości i czystości. Działa delikatniej niż glinka zielona.

Mydło zawiera podstawowy zestaw olejów: kokosowy i palmowy tworzące kremową pianę, dodatkowo sam olej kokosowy odpowiada za oczyszczenie skóry. Oliwa z oliwek to składnik głównie nawilżający, zaś rycynowy łagodzi podrażnienia i świetnie współgra z właściwościami glinki czerwonej.

Po umyciu skóry mydłem warto przetrzeć ją tonikiem lub spryskać hydrolatem - świetnie sprawdza się różany.

INCI:
Sodium Olivate, Aqua, Sodium Cocoate, Sodium Palmate, Sodium Hydroxide, Sodium Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Illite (Red Clay), Sodium Lactate, Citric Acid. 

Ten produkt nie występuje już w magazynie