Blog kategorie
Moja świeca się nie pali!
Moja świeca się nie pali!

Świece sojowe, obok kosmetyków, są naszym oczkiem w głowie.

Produkujemy je od niemal 3 lat i sporo się o nich dowiedzieliśmy. Napsuły nam już nieraz humoru. Poznaliśmy ich tajemnice, a dziś z okazji święta zakochanych, kiedy bardzo często obdarowujecie swoich bliskich właśnie świeczką, podzielimy się kilkoma poradami na temat ich palenia.

Na dobry początek.

Świece z wosku naturalnego, w tym świece sojowe są wrażliwe na temperatury. To znaczy, że gdy kupujesz ją zimą, odczekaj kilka godzin po przyjściu do domu zanim ją odpalisz. Gdy świeca będzie miała temperaturę pokojową łatwiej się rozpali i nie będzie się "pociła". Pamiętaj, by zwrócić uwagę na knot - drewniany powinien mieć nie więcej niż 5-7 mm wysokości ponad woskiem. Jeśli jest dłuższy powinno się go przyciąć. Pierwsze palenie powinno trwać aż do momentu uzyskania tzw. basenu, czyli roztopienia całej tafli wosku. Zależnie od wielkości świecy będzie to trwało od 2 do 4 godzin. Niezależnie jak zaawansowanym użytkownikiem świec sojowych jesteś, przeczytaj etykietę bezpieczeństwa. Znajdziesz tam przydatne informacje o czasie oraz sposobie palenia.

 

 

Pomocy! Moja świeca się nie pali !

Już kilka razy musieliśmy uruchomić świecowe pogotowie. Piszecie do nas wiadomości, że świeca sojowa nie chce się zapalić lub po zapaleniu chwilę się tli i szybko gaśnie. Powodów może być kilka:

  • zbyt długi knot - wystarczy obłamać go palcami i ponownie zapalić świecę,
  • "podtopienie" - można odlać do zlewu trochę wosku i ponownie spróbować zapalić,
  • tunelowanie - czyli nierównomierne wypalanie się świecy z tunelem w środku. To efekt błędnego, zbyt krótkiego palenia świecy za pierwszym lub kolejnym razem. W przypadku tunelowania świecy możesz łyżeczką wybrać zastygły wosk ze ścianek i wyrównać. Wybrany wosk warto wykorzystać w kominku zapachowym.
  • knot się zapala i po chwili gaśnie, a przy nim tworzy się dziurka - mały kanał. To zjawisko rzadko się pojawia. Jest wynikiem zbyt szybkiego zastygania świecy podczas produkcji. Gdy taki kanał się stworzy nie pozostaje nic innego niż roztopienie wosku i zalanie otworu.

 

Jak palić świece sojowe?

Idealne palenie trwa od 2 do 4 godzin. Należy pamiętać, że sojowe świece zawierają kompozycje zapachowe, które nie są obojętne. Większość świec zapachowych (naturalnych sojowych też) nie nadaje się dla osób z chorobami układu oddechowego. W szczególności powinni uważać astmatycy. Zbyt długie palenie świecy ulatnia za dużo substancji lotnych. Może to spowodować, że przy kolejnym paleniu świeca nie będzie mocno pachnieć. Świec nie należy nigdy zostawiać bez nadzoru. Nie można jej ustawiać palącej się na parapecie ani w przeciągu.

 

Jak to wszystko zapamiętać?

Nie musisz :) wystarczy, że przyjrzysz się etykiecie pod świeczką. Tam muszą znajdować się wszystkie oznaczenia związane z bezpiecznym paleniem świecy. Na koniec życzymy Ci cudownych chwil z filmem, książką i świecą w tle.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl