Czuję do Ciebie miętę – mydło mięta pieprzowa

Orzeźwia, pobudza i chłodzi – takie właściwości często przypisuje się mydłu z miętą. I właśnie taki kosmetyk będzie idealny wiosną i latem, by zaczynać każdy dzień z energią. Poznajmy nieco bliżej mydło z miętą pieprzową.

 

Jakie korzyści wynikają ze stosowania mydła z miętą?

Mydło z miętą to idealny wybór dla tych, którzy szukają orzeźwienia. Szczególnie polecane jest dla osób ze skórą normalną i tłustą. Wyciąg z mięty wykazuje działanie przeciwbakteryjne. Mydło z miętą pieprzową wpływa również na kondycję skóry, regulując wydzielanie sebum. Co więcej, olejek eteryczny z mięty pieprzowej działa również jako środek łagodzący bóle migrenowe. Dlatego, jeśli czujesz, że zaczyna Cię boleć głowa, spróbuj małej kuracji z użyciem mydła z miętą.

 

Jak często używać mydła z miętą?

Mydło można używać zarówno do pielęgnacji twarzy, jak i do codziennego mycia całego ciała. Pamiętajcie, że olejek eteryczny z mięty pieprzowej nie jest odpowiedni dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Sama mięta nie jest również wskazana do stosowania u niemowląt do 5. miesiąca życia.

 

Co znajdziesz w naszym mydle z miętą pieprzową?

Baza naszego mydła to oliwa z oliwek, oleje kokosowy i palmowy, które odpowiadają za nawilżenie i pienistość. Dodatkowe zastosowanie oleju z pestek winogron bogatego w witaminę E, jeszcze lepiej wpływa na efekt wygładzenia i nawilżenia skóry. A miętowy zapach pobudza i wyzwala energię. Innym przyjemnym składnikiem naszego mydła Mięta Pieprzowa są suszone liście mięty, które delikatnie peelingują skórę. Za kolor naszego mydła odpowiedzialne są nie tylko liście mięty, ale także młody jęczmień.

 

Na nas mydło z miętą pieprzową działa lepiej niż mocna kawa. Dajcie znać, czy Was też mięta tak orzeźwia!