Hibiskus

15,00 zł brutto

  • mydło wege: tak 
  • działanie: nawilżenie, rozjaśnienie przebarwień
  • rodzaj skóry/cery: naczynkowa, delikatna, skłonna do podrażnień i przebarwień
  • zapach: świeży i owocowy (trawa cytrynowa, rumianek, mango i brzoskwinia)
  • waga: +/- 85 gram

Mydło hibiskus odświeża skórę i pięknie pachnie. Pomaga likwidować przebarwienia skórne. Wyrównuje koloryt skóry. Przeznaczone do cery suchej i naczynkowej. 

Napar z hibiskusa warto pić, aby zachować świeżą cerę, ale także świetnie działa on jako składnik kosmetyczny pomagający likwidować przebarwienia skórne oraz wyrównywać koloryt skóry. W kwiecie hibiskusa można odnaleźć sole mineralne czy kwasy organiczne (np. jabłkowy, cytrynowy itp.).  Działanie hibiskusa uzupełnia duża zawartość oleju konopnego, który nie obciąża skóry i nie pozostawia tłustego filtru. Jest znany z tego, że jest jednym z najbardziej „suchych” olejów – wchłania się dużo szybciej niż inne, ma działanie łagodzące i wyrównuje koloryt skóry.

Oprócz dużej zawartości oleju z konopi użyto do produkcji także nawilżającej oliwy z oliwek, czyszczącego i tworzącego pianę kokosa, a także łagodzącego oleju rycynowego. Mydło pachnie świeżo i owocowo.

Mydło przeznaczone głównie do cery suchej, normalnej i naczynkowej, lecz osoby za skórą tłustą również docenią jego działanie. Po umyciu skóry twarzy mydłem warto przetrzeć ją wacikiem nasączonym tonikiem lub spryskać skórę hydrolatem – świetnie sprawdza się różany.

INCI:
Sodium Olivate, Herbal Infusion (Hibiscus Rosa-Sinensis), Sodium Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil, Sodium Cocoate, Sodium Hydroxide, Sodium Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Aroma.