PEELINGI ZERO WASTE

Jesteśmy ciekawe, co myślicie o ruchu less waste i zero waste. My sądzimy, że to superinicjatywa i że śmieci to wielki problem w obecnym świecie. Generujemy ich zbyt dużo, zapominamy o tym, że zielona planeta jest naszym domem – a czy lubimy zaśmiecać własne mieszkanie? Dbanie o czystość i mniejszą ilość wyrzucanych resztek możemy zacząć w łazience. Opowiemy dzisiaj, jakie rozwiązania zero lub less waste możemy zastosować w wannie.

peeling kawowy do ciala

 

Zero waste - co to? 

Ruch zero waste – co to jest? Już pokrótce wyjaśniamy!

Po polsku zero waste oznacza tyle co niemarnowanie niczego, zniwelowanie ilości wyrzucanych śmieci. Less waste to alternatywa dla tego ruchu – ograniczenie marnowania i ograniczenie śmieci. Te inicjatywy mają zwrócić uwagę na to, jak wiele śmieci produkuje każdy z nas, na to, że używamy zbyt dużo plastiku – tak trudnego do przetworzenia, a także na to, że zbyt dużo kupujemy. Znasz to – jeden, potem drugi peeling w słoiczku, nie nadążasz ze zużywaniem ich i po pewnym czasie oba są przeterminowane, więc należy się ich pozbyć. Podobnie z żywnością: w markecie czasami tracimy zdrowy rozsądek i musimy po czasie pozbywać się nieświeżego jedzenia. Styl życia zero waste jest tym, do czego możemy dążyć. Kosmetyki naturalne są jednym z rozwiązań – nie zawierają zbędnych składników, są organiczne.

kokosowy peeling do ciala

 

3 kroki pielęgnacji zero waste 

3 kroki pielęgnacji zero waste, które poniżej znajdziecie to tylko nasze wybrane propozycje, dajcie nam znać, co sami stosujecie, by ograniczyć śmieci!

Stosuj kosmetyki zero waste – proponujemy mydła w kostce – są opakowane w naturalny sznurek konopny, a po zmydleniu nic z nich nie zostaje. Po mydle w płynie niestety pozostaje buteleczka – pamiętaj jednak, że możesz napełniać ją wielokrotnie, by nie kupować kolejnych produktów w niepotrzebnych opakowaniach.

Zrezygnuj z jednorazowych wacików kosmetycznych – okazuje się, że codziennie zużywamy ich kilka – szczególnie, gdy malujemy się codziennie. Możesz zrobić własne płatki wielorazowego użytku. Po wykorzystaniu pierzesz je, suszysz i możesz używać ponownie. Nic prostszego! I to też jest pielęgnacja zero waste. :)

Na zakupy chodź z własną torbą – najlepiej z tkaniny. Jest nie tylko ekologiczna, ale także stylowa! Nie bierz w sklepie nowych foliowych reklamówek, one naprawdę nie są potrzebne. A do torby materiałowej świetnie pasują produkty zero waste. :)

peeling kawowy w kostce

 

Peelingi zero waste w Bydgoskiej Wytwórni Mydła

Peelingi zero waste możesz kupić w sklepie Bydgoskiej Wytwórni Mydła.

Polecamy nasze mydła w kostce, bo jak już wspomnieliśmy, właśnie one mogą być pierwszym krokiem do rozpoczęcia swojej przygody z ograniczaniem śmieci. Oprócz zwykłych mydeł mamy peelingi na sznurku: peeling kawowy i peeling brzoskwiniowy – świetnie nadają się pod prysznic, nie potrzebujemy do ich przechowywania mydelniczki.

Poza kostkami polecamy nasz peeling kawowo-cukrowo-kokosowy w szklanym słoiczku, który po zużyciu możesz ponownie wykorzystać. Kosmetyk stworzony jest na bazie naturalnych składników, które nie szkodzą naszemu otoczeniu i są doskonale akceptowane przez naszą skórę.

kawowo-cukrowy peeling kawowy

Taki peeling do ciała zadziała świetnie – skóra będzie lepiej ukrwiona, martwy naskórek zostanie złuszczony. Naturalną koleją rzeczy jest, że peeling dodaje nam energii, szczególnie, że kawa ma działanie pobudzające. Kawa Audun, którą cenimy, to nasze rozwiązanie w produktach BWM. Prosimy, podziel się z nami i ze swoimi znajomymi tym, jakie produkty zero waste są twoimi ulubionymi – inicjatywa ograniczania śmieci jest nie tylko pożyteczna, ale też rozbudza naszą wyobraźnię i możemy się wzajemnie inspirować pomysłami.

Bydgoska Wytwórnia Mydła to sklep z naturalnymi kosmetykami – uwielbiamy dbać o ciałko, ale także o nasze środowisko – mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy cię do tego samego! :)

 

Magda