Blog kategorie
Szczotkowanie - wszystko co musisz wiedzieć. 0
Szczotkowanie - wszystko co musisz wiedzieć.


Dziś z każdej strony dolatują do nas informację o dobrodziejstwie szczotkowania na sucho. I bardzo słusznie! Regularne szczotkowanie ciała na sucho może zaskoczyć wynikami nawet najbardziej wymagającą osobę.

 

 

Kto wymyślił szczotkowanie?

Okazuje się, że rytuał szczotkowania znali i stosowali już w starożytności. Z racji tego, że dawniej nie było jeszcze szczotki w formie jakiej używamy współcześnie to funkcję tę pełniły lokalnie występujące rośliny. Świetnym przykładem są kraje azjatyckie gdzie wykorzystywano np. suszone owoce trukwy (to rodzaj gąbkowca), czy Indianie, którzy stosowali suszone kolby kukurydzy. Nie wiem czy wiecie, ale w Skandynawii do dziś stosuje się w saunach witki brzozowe, które m.in. ściągają nadmiar martwego naskórka.

Z biegiem lat i rozwojem techniki te naturalne szczotki roślinne zmieniły formę w tę współczesną, którą możecie dostać m.in. u nas 

 

 

Szczotka do masażu ciała na sucho – czyli w sumie co to jest i jak to działa?

Szczota do masażu ciała na sucho składa się z drewnianej podstawy – w naszym przypadku jest to drewno bukowe, które jest bardzo trwałe i odporne na rozwarstwienia. Do tej podstawy przymocowany jest pasek, dzięki któremu wygodniej będzie nam się trzymało szczotkę w trakcie zabiegu. W drewnie osadzone zostały naturalne włókna agawy. Możecie zapytać, dlaczego akurat agawa? Otóż ta niepozorna roślina to źródło bogactw w wielu dziedzinach. To, co nas interesuje to bardzo twarde i trudne do przerwania włókno, z którego właśnie wykonywana jest szczotka. Włókna te bardzo długo zachowują swoją twardość i sprężystość – dlatego tak ważne jest aby nie moczyć szczotki, gdyż pod wpływem wody włókna agawy stracą swoje właściwości. Agawa stała się też idealną alternatywą dla wegan. Więc jak widzicie samo dobro!

No dobrze, wiemy jak powinna wyglądać szczotka to teraz zajmijmy się tym co z nią zrobić. Niestety sam zakup nie jest wystarczającym działaniem – sprawdziłam na sobie :D Dość długo oswajałam się z nowym lokatorem łazienki zanim przekonałam się użyć szczotki.

 

szczotka do ciala

 

 

Jak przeprowadzić szczotkowanie ciała?

Szczotkowanie ciała wykonujemy na suchej skórze, najlepiej przed kąpielą lub prysznicem – co ciekawe warto abyście wypróbowali na sobie czy możecie szczotkować się wieczorem. Na niektórych peeling działa bardzo pobudzająco i mają potem problemy z zaśnięciem. Aby uzyskać najlepsze efekty prowadzimy szczotkę długimi posuwistymi ruchami masując całe ciało. Ważny jest kierunek masażu, zawsze zaczynamy od stóp ku górze, w kierunku serca. Okolice klatki piersiowej i brzucha masujemy ruchami okrężnymi od dołu do góry lub zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Taka technika zapewni nam najskuteczniejszy peeling i jednocześnie będzie pobudzać nasz układ krwionośny i limfatyczny nie zaburzając jego działania. Jak długo powinien trwać taki masaż? Tak długo jak jest Wam to potrzebne. Nie ma jednego prawidłowego czasu wykonywania tego zabiegu. Najważniejsza jest tutaj regularność. Myślę, że pierwsze zetknięcia ze szczotką będą dla Was zaskakujące. Początkowo ciężko nazwać to przyjemnym zabiegiem, ale wierzcie mi, że z czasem trudno sobie wyobrazić codzienny rytuał bez szczotkowania. Dlatego ważne jest w tym momencie wsłuchać się w siebie. Regulujcie nacisk włókna na skórę w zależności partii ciała i własnych odczuć. Nie ma też problemu, jeśli zdecydujecie się na jedno delikatne pociągniecie czy nawet jeśli początkowo najbardziej delikatne miejsca będziecie omijać.

 

szczotkowanie na sucho

 

Cierpliwa ja to pierwsze efekty. Czyli jak ważna jest regularność.

Nie wiem jak Wy, ale ja nie należę do osób cierpliwych, jeśli chodzi o zabiegi pielęgnacyjne. Zazwyczaj oczekuję efektów tu i teraz. I tak właśnie jest ze szczotkowaniem. Już pierwsze użycie tego innowacyjnego peelingu sprawiło, że moja skóra była wygładzona i bardziej napięta. Idealnie wchłaniała balsam po kąpieli. Regularne użycie szczotki pomogło mi w walce z wrastającymi włoskami, a co było najbardziej zaskakujące, masaż przyniósł ogromną ulgę moim zmęczonym łydkom. Jedna mała szczotka, a tyle dobra :D

 

Pielęgnuj szczotkę jak siebie samą.

Na koniec przypomnę Wam tylko o regularnym czyszczeniu i pielęgnacji szczotki. Dzięki temu w myśl idei lesswaste jedna szczotka zastąpi wiele słoiczków z peelingiem tradycyjnym. Nie moczcie jej, bo drewniana podstawa może popękać, a włókno agawy straci swoje właściwości. Po wykonanym masażu strząśnijcie martwy naskórek, końcówki możecie spryskać octaniseptem albo hydrolatem szałwiowym.

 

Miłego szczotkowania Kochani!

Dorota

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl