Blog kategorie
Tabliczki florenckie, warto mieć w szafie? 0
Tabliczki florenckie, warto mieć w szafie?

Dziś opowiemy Wam o tabliczkach woskowych zapachowych. O ile świeczki zapachowe to już żadna nowość na polskim rynku, to tabliczka sojowy do szafy jest dość nieznana. Mogą mieć takie same kompozycje zapachowe, ale różnią je właściwości i przeznaczenie. 

Czym jest tabliczka woskowa zapachowa? 

Tabliczka woskowa zapachowa to wykonana z wosku i suszu dekoracja, poprawiająca zapach w szafie, szufladzie czy garderobie. Dzięki temu, że wosk sojowy długo oddaje nuty zapachowe to trwałość takiej tabliczki jest dłuższa niż tradycyjnych odświeżaczy. 

Tabliczka florencka i jej historia. 

Tabliczka florencka to historyczne określenie tabliczki zapachowej. W XVI wieku we Florencji narodził się zwyczaj noszenia ze sobą kulki żywicy, a potem wosku nasączonego ziołowymi zapachami. Przywiązany do ubrań element zapachowy miał maskować brak higieny. Należy nadmienić, że w owym czasie kąpiele jak i dbanie o ciało, były w Europie zabronione. We Florencji tradycję tą podtrzymuje jedna z lokalnych zielarni, gdzie ręcznie wykonana tabliczka to przepiękna pamiątka z wizyty. Produkują też świeczki zapachowe. Jeśli lubisz naturalne świece sojowe to koniecznie zajrzyj do naszego sklepu www. Znajdziesz tam nie tylko tradycyjne nuty zapachowe, ale także zapach migdał i zapachy jaśmin czy kokos. 

tabliczka florencka bydgoskiej wytworni mydla

Do czego służy tabliczka sojowa? 

Tabliczka świetnie sprawdza się do odświeżania szafy, ale także jako mały, niezobowiązujący prezent. Taka ręcznie wykonana tabliczka może być podziękowaniem weselnym czy dodatkiem do większego podarunku. Tabliczka do szafy to praktyczny zakup dla siebie i innych. 

Jak długo pachną tabliczki woskowe zapachowe? 

Tabliczki woskowe zapachowe utrzymują swój zapach około 3 - 4 miesiące. Najlepszym pomysłem na podtrzymanie jak najdłużej jest początkowe trzymanie jej w opakowaniu. Nuty zapachowe będą powoli się ulatniać. Po pewnym czasie tabliczka sojowa do szafy będzie pachniała mniej intensywnie i wtedy można ją przenieść np. do szuflady. Jeśli kompozycje zapachowe będą już niemal niewyczuwalne to tabliczkę woskową można połamać i wrzucić do kominka (tzw. podgrzewacza). 

Nuty zapachowe tabliczek sojowych

Bydgoska Wytwórnia Mydła produkuje świeczki zapachowe na wosku sojowym, a także tabliczki woskowe zapachowe. Oto jakie zapachy mamy w produkcji: 

  • dolce vita - zapach różanego prosecco - idealna do szuflady z bielizną 

  • kaszmirowy las - tabliczka bestsellerowa, zapach otulającego kocyka. Idealna do szafy ze swetrami. Zapachowa tabliczka leśna nie kojarzy się może z lasem, ale już na pewno z odpoczynkiem po leśnym spacerze pod ciepłym kocem i z kubkiem herbaty

  • morskie fale - męskie nuty zapachowe

  • lawendowa - zapach lavenda jest uznawany za odpychający dla moli, ale także uspokajający 

Dla klientów firmowych realizujemy także tabliczki woskowe zapachowe na ich specjalne życzenie, np. o zapachu toskańskiej winnicy. 

lawendowa tabliczka zapachowa bwm

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl