Blog kategorie
PROJEKT LATO: Hydrolat
PROJEKT LATO: Hydrolat

Często pytacie nas – gównie na targach – co to jest ten HYDROLAT? Zazwyczaj, pół żartem, pół serio, odpowiadamy, że to taki tonik, tylko że lepszy. Jest w tych słowach bardzo dużo racji i zaraz opowiemy Wam dokładniej, czym jest zawartość naszych niebieskich butelek, do czego ona służy, jak działa i ogólnie „z czym to się je”. Zapraszamy do lektury.

 

Hydrolat – co to jest?

Pierwsze pytanie o hydrolat – co to jest? Jest to produkt destylacji danej rośliny, np. róży, lawendy, rumianku czy rozmarynu. Ma podobne właściwości, co tonik. Podobne, ale nie tożsame. Co więcej, nieco inaczej zaleca się go używać. Ale o tym później. Hydrolat to właściwie to samo co woda kwiatowa i ma za zadanie stonizować naszą skórę. Powstaje w procesie wytwarzania olejków eterycznych. Zawiera cenne składniki, między innymi niewielkie ilości wspomnianych olejków. Nie są jednak tak mocno stężone, dlatego też są delikatniejsze. Zazwyczaj pakowany jest w butelkę z atomizerem, dzięki czemu służy również do odświeżenia w ciągu dnia. Co ciekawe, nie zawsze hydrolat pachnie tak, jak wskazywałaby jego nazwa. Na przykład woda z kocanki charakteryzuje się niezwykle intensywnym aromatem, który jest nie do zaakceptowania przez większość osób. J

 


Hydrolat – kosmetyk naturalny dla każdej cery

Hydrolat to kosmetyk naturalny dla każdej cery, ale należy pamiętać, że co hydrolat, to inne właściwości. Część hydrolatów przeznaczona do pielęgnacji cery suchej, część do problematycznej, a jeszcze inne nawet do włosów. Dlatego też, jeśli planujesz zakup hydrolatu, spróbuj dokonać oceny swojej cery, zastanów się, czy raczej się łuszczy, czy raczej nadmiernie przetłuszcza, a może Twoim problemem są wypryski?

Hydrolat dla cery tłustej, problematycznej, mieszanej to na przykład woda oczarowa. Tonizuje cerę, zamyka pory, a jeśli czujesz po nim nadmierne ściągnięcie, rozcieńcz go odrobiną wody. Ma właściwości gojące i reguluje wydzielanie sebum przez skórę.  Poza tym polecany jest również hydrolat szałwiowy. Używany przez osoby zmagające się z niedoskonałościami skórnymi, działa jak tonik do twarzy, ale nie zawiera niepotrzebnych składników.

Hydrolat dla cery wrażliwej musi być delikatny, nawilżający i kojący. Taka jest właśnie woda różana, której używają także posiadacze skóry suchej. Osoby, które nie mają zbyt wymagającej cery, mówią, że zdarza się, że krem nawilżający zastępuje im właśnie woda kwiatowa z roży.

 hydrolat róża

Dlaczego warto stosować hydrolat?

Jeśli masz wątpliwości, dlaczego warto używać hydrolat, to już wyjaśniamy, co go wyróżnia spośród innych podobnych kosmetyków. Wody kwiatowe zastępują w kosmetyczce kilka produktów: tonik, czasami krem, działają jak odświeżająca mgiełka do twarzy i nawet pomagają w zmyciu makijażu. W zakładce Damskie boxy w sklepie internetowym BWM znajdziesz na przykład zielony zestaw, w którym znajduje się zielona sypka glinka marokańska oraz hydrolat z szałwii. Hydrolat to baza dla kosmetyków. Mając w zanadrzu glinkę i wodę kwiatową możesz samodzielnie stworzyć oczyszczającą maskę do twarzy.

Warto stosować hydrolaty także dlatego, że działają pozytywnie na twarz, na ciało, no i na włosy! Jest tak wiele rodzajów tych produktów, że każdy w końcu znajdzie coś dla siebie i dla swoich potrzeb.

 róża

Jak stosować hydrolat?

Często pytacie nas, jak stosować hydrolat? Odpowiedź brzmi: kiedy masz ochotę! Hydrolat sprawdza się rano po oczyszczeniu skóry, a przed nałożeniem makijażu. Hydrolat z róży damasceńskiej (czyli fachowo: hydrolat rosa damascena) zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry, dzięki czemu kosmetyki kolorowe będą ładnie się prezentować. Jeśli stwierdzisz, że po nałożeniu makijażu twarz ma „pudrowe” wykończenie i chcesz się pozbyć takiego suchego efektu, również możesz użyć hydrolatu.

Wieczorem spryskaj się hydrolatem przed nałożeniem serum lub kremu. Woda kwiatowa może także współtworzyć naturalny demakijaż. Niektóre osoby mieszają ze sobą olej (na przykład z pestek śliwki) z hydrolatem i taką dwufazową miksturą zmywają make up.

Latem hydrolat różany zawsze znajduje się w mojej torebce, ponieważ jest niesamowicie odświeżającą mgiełką do twarzy.

Jeśli skusisz się na zakup hydrolatu z rozmarynu, pamiętaj, że to najlepsza na świecie mgiełka do włosów! Nabłyszcza je, wspomaga wzrost – czyni cuda.

 róża

Historia powstania hydrolatów z Bydgoskiej Wytwórni Mydła

Chcemy, żebyście poznali, jaka jest historia powstania hydrolatów z Bydgoskiej Wytwórni Mydła. Chcieliśmy, żeby w ofercie znalazła się klasyk nad klasykami, czyli uniwersalny hydrolat różany. Zwróciłyśmy uwagę na to, że w zakresie jego właściwości znajduje się łagodzenie podrażnionej skóry oraz że przesuszona skora spryskana różaną mgiełką otrzyma ukojenie i nawilżenie.

Poza tym uznałyśmy, że niezbędny jest także kosmetyk dla posiadaczy cery tłustej i z problemami skórnymi. Stąd szałwia w naszym sklepiku. Ma bardzo delikatny, subtelny zapach, ale niezwykle odświeża. Po jej użyciu skóra odżywa i otrzymuje dawkę energii.

Hydrolaty ekologiczne to bardzo przydatne kosmetyki naturalne, dlatego warto poznać na własnej skórze ich dobroczynne działanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl